• Skútre PIAGGIO
  • Skútre VESPA
  • Motocykle a skútre APRILIA
  • Motocykle MOTO GUZZI
Aprilia TUONO V4 1100 RR

Aprilia TUONO V4 1100 RR

Farby prevedenia modelu

Výkon superbiku s obratnosťou naháča Pre milovníkov nahých superšportov a tých, ktorí bažia po stále väčšom výkone, vytvorila Aprilia Tuono V4 R ABS, motocykel so srdcom RSV4 a mačacím telom navrhnutým tak aby dokázalo zvládať obrovský nápor pri akcelerácii ale aj brzdení, držať stopu na akomkoľvek povrchu a pohltiť rovné úseky ciest.

Cena 15.990 €(TUONO V4 1100 RR)

Fotoalbum Aprilia TUONO V4 1100 RR

TUONO V4 1100 RR

Vlastnosti modelu Aprilia TUONO V4 1100 RR

Tuono V4R ABS - evolúcia superšportov s rovnými riadidlami

Aprilia v roku 2009 uviedla na trh superšportových motocyklov revolučný projekt, RSV4. Dodnes je tento motocykel meradlom v triede superšportov. RSV4 sa podarilo získať 4 svetové tituly v triebe WSBK. V roku 2011 prišla Aprilia s ďalšou prevratnou novinkou, Tuono V4 R. Bol to priamy potomok bezkonkurenčenej RSV4. Bol to najsilnejší, technológiami nabitý a sofistikovaný naháč aky bol kedy vyrobený. Ohromujúci a výkonný stroj bol určený tým nadšencom túžiacim po motocykli, ktorí by bol, jednoducho povedané "výborný" v každom smere. Know-how získané víťazstvami na najvyšších úrovniach v motocyklovom športe, umožnilo Aprilii posúnúť sa ďalej vo vývoji: nové Tuono V4 R ABS, je výkonnejšie, zábavnejšie, efektívnejšie a bezpečnejšie. K dispozícii je len jedna verzia Tuono V4 R ABS v dvoch farebných prevedeniach - biela, čierna. V základnej výbave obsahuje kompletný balíček elektroniky. Zmenou prešli aj superšportové riadidlá, ktoré sú teraz vyššie, kvôli zvýšeniu komfortu pri používaní v cestnej premávke.

Väčší komfort a výkon

Tuono V4 R ABS bolo motocyklovými novinármi označené ako najvzrušujúcejší naháč, ktorí poskytoval závabu a radosť s jazdy, spolu s vysokou úvorňou výkonu a kultivovanosti aký kedy vyskúšali. Nové Tuono V4 R ABS nie je vybavené len všetkými dôležitými inováciami predstavenými s úspechom v roku 2013 na RSV4 Factory a RSV4 R ABS, ale taktiež novým sedlom a upraveným nastatovaním podvozku (ktorý je teraz plne nastaviteľný), s cieľom zlepšiť komfort počas jazdy. Ďalšie zmeny týkajúce sa pohodlia jazdca možno badať na novej palivovej nádrži, ktorá zväčšila svoj objem na 18,5 litra a je vybavená postrannými panelmi zlepšujúcimi pohodlie jazdca pri brzdení a zatáčaní.

 

V4 65° - unikátne vlastnosti motora

Extrémne kompaktný, úzky ako dvoj valec a inštalovaný v ultra kompaktnom šasi, je motor 65° V4 v Tuono V4 R ABS stelesnením talianskej inžinierskej vynaliezavosti. Tuono stratilo len málo z výkonu jeho súrodencov RSV4, ale ponúka väčšiu plynulosť, ktorá z neho robí zábavnejší motocykle pri jazde po ceste a pri jazde so spolujazdcom. Pre dosiahnutie týchto výsledkov, bolo nutné vykonať niekoľko zmien v motore Aprilia V4: nové časovanie ventilov, pevné sacie potrubie bolo predĺžené o 20 mm, kľukový hriadeľ zotrvačníka so zvýšenou zotrvačnosťou pre lepšiu plynulosť celkovú rovnováhu, skrátený prevodový pomer pre prvé tri prevodové stupne, zníženie otáčok motora pri maximálnom výkone na 11.500 ot/min. Vďaka systému palivových máp ovládaných priamo z riadidiel, môže byť charakter motocykla kedykoľvek zmenení podľa jazdného štýlu jazdca alebo podmienok na ceste.

T-TRACK: bez kompromisov. Všetkých 170 koní je okamžite k dispozícii aj pri najmenšom pootočení plynovej rukoväte.

S-SPORT: maximálna zábava na ceste. Hladký nárast výkonu v celom rozhasu otáčok počas jazdy nevyžadujúcej plný výkon.

R-ROAD: použiteľnosť za všetkých podmienok. Hladký nárast výkonu v celom rozsahu otáčok, znížený o 25%. Ideálne nastavenie do mesta alebo na mokrej vozovke.

 

Monoblokové strmene Brembo M432 - rám ako umelecké dielo

Pretekársky hliníkový rám a zadná kyvná vidlica poskytujú dokonalú rovnováhu torznej tuhosti a ohybnosti, vynikajúcu dynamickú rovnováhu a účinnosť rovnako ako aj výnimočnú stabilitup pre dokonalý pocit z jazdy. Ohromujúci nový naháč od Aprilie je vybavený najlepšími komponentmi dostupnými na trhu, ako je napríklad brzdový systém Brembo M432 s riadálnymi strmeňmi, nové 3 lúčové hliníkové kolesá, ktoré sú o 2 kg ľahšie než 5 lúčové, plne nastaviteľná USD vidlica Sachs s priemerom klzáka 43 mm a technológiou one-by-one, zadný tlmič Sachs s oddelenou piggy back nádržkou plnenou dusíkom a nastaviteľným predpätím pružiny, kompresie a odskoku, pre dokonalé nastevenie motocykla pre rôzne štýli jazdy, ciest a zaťaženia. Novinkou je aj použitie dvojzmesových pneumatík s tromi rôznymi veľkosťami schválenými pre zadné koleso. Základom je rozmer pneumatiky 190/55, ktora môže byť nahradena pneumatikou s rozmerom 200/55 alebo 190/50, pre lepšie využitie plného výkonu motocykla na trati.

 

aPRC - maximálna účinnosť a radosť z jazdy

Tuono V4 R ABS je štanardne vybavené tlmičom riadenia a druhou generáciou aPRC (systém dynamickej kontroly), ktorá pomáha jazdcovi pri dosahovaní maximálneho výkonu. Systém aPRC zahŕňa:

  • aTC Aprilia Traction Control, automatické prispôsobenie rôznym typom pneumatík. 8 možností nastavenia je možné meniť aj počas jazdy pomocou joystiku na ľavom riadile bez toho aby jazdec musel ubrať plyn či pustit riadilá.
  • aWC Aprilia Wheele Control s 3 nastaveniami
  • aLC Aprilia Launch Control, pre použitie len na okruhu, 3 nastavenia
  • aQS Aprilia Qick Shift, pre rýchle radenie bez nutnosti uvoľnenia plynu alebo stlačenia spojky

Aprili RSV4 R ABS je vybavená inovovaným systémom aPRC, ktorý využíva Ride-by-Wire poskytujúci jazdcovi na výber z 3 palivových máp TRACK - SPORT - ROAD. Hlavnou prednosťou systému je plynulý nárast výkonu pre lepší prejazd rýchlych zákrut ale zárovň poskytuje dostatočnú trakciu pri prejazdoch pomalými zákrutami.

Okrem druhej generácie systému aPRC je RSV4 R ABS vybavená technologicky vyspelým systémom ABS multi-map zaisťujúcim maximálnu bezpečnosť.

 

Agresívny - superšportový dizajn

S jeho vychvaľovaným 65° V4 motorom orámovaným leštenými prvkami hliníkového rámu, má Tuono V4 R ABS na sebe len to najnutnejšie. Nová predná aerodynamická kapotáž s polo eliptickými svetlami a LED smerovkami, dodávajú motocyklu agresívny vzhľad. Identifikačnými znakmi pôvodu Tuono V4 R ABS v päťnásobnom majstrovi sveta SBK RSV4 sú zadná kapotáž, sedadlo, nádrž a bočné panely. Tuono V4 R ABS je jedným z príkladov talianskeho motocyklového dizajnu za posledné desaťročia, ktorý sa vyznačuje dokonalou rovnováhou medzi formálnou krásou a funkčnosťou. Najviditeľnejšou zmenou na V4 R ABS je nová palivová nádrž, ktorá bola zmenená nie len kvôli uľačeniu umiestnenia ABS, ale taktiež pre zlepšenie dojazdu a pozície jazdca. Objem palivovej nádrže narástol zo 17 na 18,5 litra a nové podložky po bokoch nádrže dodávajú jazdcovi lepší cit pri brzdení a prejadzoch zákrut. Tieto riešenia boli priamo odvodené z RSV4, ktorá súťaží v seriály SBK.

Špeciálny dizajn sedadla, ktoré je veľkorysé a špeciálne tvarované pre zabezpečenie dostatočného pohodlia pre spolujazdca, ladí dokonale so štýlom bočných aerodynamických krytov a zadnou kapotážou. Po usadnutí do sedadla a uchopení rukovätí, si jazdec okamžite všimne joyistick pre rýchly prístup a nastavovanie druhej generácie aPRC.

Vespa novinky

Novinky vo svete Vespa

Viac info  

Vespa doplnky

Vespa doplnky
a príslušenstvo

Viac info  

Vespa 946

Vespa 946 - návrat z budúcnosti

Viac info