Garáž

Naša garáž ponúka renovácie, úpravy a prestavby motocyklov a skútrov

 

Renovácia veteránov

Každý klient si môže motocykel vyskladať podľa vlastnej predstavy, v rámci originálnych náhradných dielov a doplnkov. Model, farbu, úpravy a jednotlivý zásah konzultujeme podľa stavu a kondícii motocykla. Každá obnova modelu trvá individuálne podľa rozsahu prác. Ako milovníci veteránov dávame do každého reštaurovania srdce a dušu. Výsledkom je dokonale obnovený kus histórie. Blok motora ,spojka a prevodovka sa úplne rozoberie, vyčistí a znovu sa skladajú s novými, alebo obnovenými komponentami. Rovnako nové brzdy, odpruženie, elektroinštalácia. Rám a karoséria sa ošetrí pieskovaním. Po klampiarskych prácach sa nanáša komponentný, epoxidový, antikorózny náter a nakoniec sa lakuje ICI farba. Čalúnenie sedadiel, ako aj nový lak, vychádzajú z dobových fotografií a záznamov pre úplnú autentickosť modelu.

Nové komponenty (individuálne)
Hlava valca, nový piest, krúžky, nový Dell Orto karburátor, prevodovka, kondenzátor a zapaľovacie sviečky, nová inštalácia všetkých elektro zväzkov, predné a zadné pruženie, nové brzdy, nerezový výfukový systém, nové čalúnenie, 3 nové pneumatiky, svetlá a žiarovky, chromované kryty a nosiče a iné ...

 

Vespa MP6 - renovácia

Typ: MP6 – prototyp (MP = Motor Piaggio)
Rok: 1945
Objem : 100 cm3 – jednoválec
Farba : army grey

Jedná sa o prototyp Vespy, kde v roku 1945 bolo vyrobených pravdepodobne asi iba 14 modelov pod označením MP6 a až o rok neskôr , teda od roku 1946 sa začala sériová výroba prvých skútrov na svete, už pod legendárnym označením VESPA.

Vespa MP6

 

Vespa Acma Paris - renovácia

Typ: Vespa Acma Paris vl2t
Rok: 1955
Objem : 150 cm3 – jednoválec
Farba: béžová

Vespa Acma Paris

 

Vespa VBC Super 150 - renovácia

Typ: Vespa VBC Super
Rok: 1966
Objem : 150 cm3 – jednoválec
Farba: žltá

Vespa VBC Super

 

Vespa 50 cm3 - renovácia

Typ: Vespa 50 cm3
Rok: 1968
Objem : 50 cm3 – jednoválec
Farba: modrá

Vespa 50 cm3

 

 

 

Úprava

Ide o dizajnové a technické úpravy so športovými, alebo originálnymi dielmi a doplnkami jednotlivých značiek a ich náhrad. Výrobcovia doplnkov ponúkajú široký sortiment dielov pre zmenu vizuálu karosérie, ale aj sady na zvýšenie výkonu motocyklov a skútrov pomocou väčších valcov, zmenu prevodov, výkonnejšie elektroniky, atď.

 

VESPA GTS 300 Verde Militare - úprava

Typ: VESPA GTS 300
Rok: 2023
Objem: 300 ccm
Farba: zelená

VESPA GTS 300 Verde Militare

 

VESPA Sprint V77 (originál Vespa Sprint)

Typ: VESPA Sprint - úprava
Rok: 2023
Objem: 125 ccm
Farba: Čierna

VESPA Sprint V77

 

VESPA Primavera ITALIA 125 (originál Vespa Primavera)

Typ: Vespa Primavera - úprava
Rok: 2023
Objem: 125 ccm
Farba: Biela

VESPA Primavera ITALIA 125

 

VESPA Primavera 125 (po úprave Primadonna)

Typ: VESPA Primavera 125
Objem: 125 ccm
Farba: biela

VESPA Primadonna

 

VESPA GTS 300 Super Sport Malossi - úprava

Typ: VESPA GTS 300 Super Sport Malossi
Rok: 2021
Objem: 300 ccm
Farba: sivá - matná

Popis: Výmena liatinových červených diskov, športové pruženie, výmena gripov MALOSSI, športové spätné zrkadlá RIZOMA, carbon predný nos RIZOMA, športové brzdové páčky RIZOMA, športový upravený výfuk REMUS, tónované predné plexi VESPA, zadný čierny - matný sklápací nosič, športový polep MALOSSI, úprava motora - zvýšenie výkonu kit POLINI.

VESPA GTS 300 Super Sport  Malossi

 

VESPA Primavera 125 - úprava

Typ: Vespa Primavera 125 ABS
Výbava: Luxury
Objem: 125 ccm
Farba: tmavo modrá

VESPA Primavera 125 ABS Luxury

 

VESPA GTS 300 - úprava

Typ: Vespa GTS 300 Super Sport Plus
Rok: 2017
Objem: 300 ccm
Farba: žltá matna

VESPA GTS 300

 

 

 

Prestavba

Je to individuálna záležitosť každého klienta a jeho predstava vizuálu motocykla. Zo sériových motocyklov tak vznikajú zaujímavé custom originály (cafe racer, scrambler, bobber).
Pri prestavbe veľa krát predchádza aj samotná renovácia motocykla. Je potrebný zásah a oprava motorického a prevodového ústrojenstva, ako aj karosárske a klampiarske práce. Taktiež sa realizuje renovácia elektroniky, brzdového a palivového systému. V poslednom rade prichádza samotná prestavba, kde je potrebná strojárenská zručnosť obrábania a výroba originálnych dielov s vysokým zmyslom pre detail.

 

 

 

Výroba podstavcov pre motocykle

V našej dielni - garáži vyrábame originálne podstavce pod motocykle. Je to ručná, hand made práca, čisto v našej réžii, rozmery a prevedenie vieme prispôsobiť podľa požiadaviek zákazníka. Podstavce sú vhodné do showroomu, ale aj na rôzne výstavy a promoakcie. V prípade záujmu dohodneme technickú konzultáciu a vypracovanie cenovej ponuky: kontakt 0903901512

 

Podstavec - Hliníkový slzičkový plech

Materiál: Hliníkový plech

Podstavec - Hliníkový slzičkový plech

 

Podstavec MOTO GUZZI

Materiál: drevo, koža

Podstavec MOTO GUZZI

 

VESPA - Retro podstavec

Materiál: staré drevo - podval, starý plech

VESPA - Retro podstavec

 

 

 

Servisná stolička MOTO GUZZI

Ďalšia ukážka z našej práce - zo starej vyhodenej stoličky vyrobenej v 70-tych rokoch, sme úpravou vyrobili štýlovú, výškovo nastaviteľnú posuvnú stoličku vhodnú do moto servisov. Kolieska sú polyuretánové s kvalitnými ložiskami, takže pohyblivosť je veľmi dobrá aj na nerovnom povrchu. Aj týmto spôsobom sa dá recyklovať a zachraňovať veci a prírodu.

 

Servisná stolička MOTO GUZZI

Vespa novinky

Novinky vo svete Vespa

Viac info  

Vespa doplnky

Vespa doplnky
a príslušenstvo

Viac info